منو
Kafsabi Salar Tabriz
خدمات کفسابی سالار
ارائه خدمات کفسابی، نماشویی و سنگ سابی در تبریز
بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت در شمال غرب
Kafsabi Salar
Floor polishing And Facade cleaning In Tabriz
09143324627
خدمات کفسابی در تبریز کفسابی و نماشویی سالار خدمات کفسابی و سنگ سابی در تبریز

پیچ و رولپلاک سنگ نمای ساختمان

پیچ و رولپلاک نمای ساختمان
پیچ و رول پلاک نما ساختمان به منظور محکم کردن سنگ نما جهت جلوگیری از سقوط بر سر افراد و عابرین و اجسام میباشد سنگ های نما ساختمان ها در اثر گذشت زمان و با نفوذ مواد آلاینده و آب پشت سنگهای نما و یا در اثر یخ زدن آب پشت سنگ ها نما که در آن نفوذ کرده انجام میشود.
در این راستا ابتدا پیچ رول پلاک کار با طناب یا با داربست و با استفاده از دریل های مخصوص اقدام به پیچ و رولپلاک کردن سنگ نما ها و چک کردن کلیه سنگها از لحاظ شل بودن میکند تا اگر لق بوده باشند سنگها را محکم کند.
پیچ و رولپلاک نمای ساختمان سالار قبل از اجرای پیچ و رولپلاک نما یا محکم سازی سنگ نما یا سفت کردن سنگهای نما اول باید روش کاری که میخواهیم انجام دهیم مشخص شود اگر ساختمان شما دارای داربست بود میتوان با داربست پیچ و رولپلاک نما انجام داد ولی اگر داربست نباشد نیاز به راپل یا طناب مخصوص هست که بیشتر کار پیچ رولپلاک هم با طناب انجام میشود توجه داشته باشید که محکم سازی سنگ نما با طناب سخت تر از داربست است.
براساس استاندارد فاصله پیچ و رولپلاک های نصبی از هم باید ۵ سانتی متر باشد حال اگر سنگی اندازه اش ۶۰ سانتی متر بود باید دو پیچ نصب گردد تا به طور محکم در جای خود ثابت شود
عواملی که در ریزش و شل شدن نما را باعث می شوند
 • ۱) سهل انگاری و تجربه ناکافی سنگار نما :سنگ کار نما در موقع سنگ کاری نما نسبت سیمان و ماسه را به خوبی مخلوط نکرده و یا اینکه پشت سنگها را به طور کامل پر نکرده.
 • ۲) نفوذ آب به پشت سنگها که با منجمد شدن افزایش حجم پیدا کرده و سنگ نما را از جای خود خارج می کند ملات به تنهایی قادر به نگه داشتن سنگ نما در اثر افزایش حجم را نداشته و باید به کمک اسکوپ ها سیمی و گالوانیزه یا پیچ و رولپلاک گالوانیزه ۶ سانتی سنگ نما را در جای خود محکم کرد.
خدمات پیچ و رولپلاک
عواملی که در قیمت و هزینه پیچ و رولپلاک نما تاثیر دارد
 • ۱) ابعاد سنگها نصب شده همانگونه که در بالا هم بیان شد فاصله استاندارد پیچ و رولپلاک های نصبی در نما ۵۰ سانتی متر است اگر سنگ نما کوچک باشد اجرای پیچ و رولپلاک سخت و هزینه بیشتر میشود.
 • ۲) جنس سنگهای نما یا دیوار: سنگهایی سخت که میزان جذب آب کمتری دارنند معولا پیچ و رولپلاک کمتری نسیت به سنگها نرم و ابدوست دارنند از جمله سنگهای سخت میتوان به گرانیت و از جمله سنگهای نرم می توان به تراورتن اشاره کرد سنگ گرانیت در هر ۶۰ سانت یه پیچ نیاز دارد و سنگ نما تراورتن در هر ۴۰ سانت یک عدد.
 • ۳) قیمت پیچ و رولپلاک سنگهای شل شده با سنگهای افتاده تفاوت داد
 • ۴) ملات پشت سنگ نما توانایی نگه داشتن پیچ و رولپلاک را داشته باشد یا نه برخی مواقع ملات پشت سنگ در بعضی قسمتها خالی میشود و پیچ و رولپلاک کار باید قیمت های مختلف سنگ را برای یافتن یک قسمتی که بتواند پیچ در آن محکم شود را بیابد.
 • ۵) اینکه پیچ و رولپلاک با داربست انجام شود یا با طناب انجام پیچ و رولپلاک سنگ نما اگرچه با داربست راحت تر است اما به دلیل گران بودن برای کارفرما بیشتر استفاده نمیشود و فقط موقعی پیچ و رولپلاک با داربست انجام میشود که داربست نصب شده از قبل در نما موجود باشد امروزه پیچ و رول پلاک با طناب بیشترین کاربرد را ایران و جهان دارد و میتوان گف اگرچه سخت است ولی مقرون به صرفه ترین روش برای کارفرما و مشتریان پیچ و رولپلاک سنگ نما با طناب است.
پیچ کردن سنگ نما برای چه سنگ هایی مناسب است؟
برای همه انواع سنگ های نما از قبیل تراورتن، مرمر، مرمیت رومی با ابزار بادبر و گرانیت یا حتی سرامیک هم مناسب است که روش پیچ کردن هر بسته به نوع سنگ و آن آن متفاوت است. به منظور استحکام بیشتر سنگ ها بعد از محکم کردن فاصله سوراخ هایی که روی سنگ زده می شود بر اساس نوع سنگ متفاوت است به عنوان مثال برای سنگ تراورتن که اغلب اندازه بزرگتری نیز دارد هر ۴۰ سانت یک سوراخ زده می شود و برای سنگ های مرمر که اغلب اندازه کوچکتری دارند هر سنگ ۲۰ در سی سانت یک پیچ بسته می شود.
مراحل پیچ و رولپلاک سنگ نما
پس از آماده سازی شرایط کار از جمله تهیه ابزار و مصالح مورد نیاز، تهیه سنگ نما و نصب داربست (در صورت نیاز) مراحل کار پیچ کردن سنگ نما به ترتیب زیر انجام می‌شود:
 • برداشتن سنگ های شکسته و معیوب و پاکسازی و زیرسازی
 • برشکاری سنگ
 • سوراخ کردن نما و دریل کاری
 • چسب سنگ زدن پشت سنگ و پیچ و رولپلاک کردن سنگ نما
 • بتونه کاری و رنگ زدن محل سوراخ ها و پیچ ها
 • بندکشی و آب بندی نما
نمونه کار پیچ و رولپلاک نمای خانه شرکت خدمات کفسابی و نماشویی سالار با بیش از یک دهه تجربه و با دارا بودن کادر مجرب و حرفه ای آماده ارائه خدمات پیچ و رولپلاک نمای ساختمان در در تمام نقاط کشور به ویژه منطقه شمال غرب از جمله استانهای آذربایجان شرقی (شهر های تبریز، شهر میانه، مراغه، مرند، ملکان، اهر، کلیبر، هشترود، بناب، بستان آباد، سراب، اسکو، هریس، قره آغاج، جلفا، شبستر، آذرشهر و ...) ، استان آذربایجان غربی (شهر های ارومیه، شهر سلماس، خوی، ماکو، میاندوآب، مهاباد، تکاب، بوکان، چالدران، پیرانشهر، سردشت، شاهین دژ، نقده و ...) ، استان اردبیل (شهرهای اردبیل، مشکین شهر، خلخال، سرعین، نمین، گرمی، بیله سوار، پارس آباد، نیر، کوثر) و استان زنجان (شهر های زنجان، شهر خدابنده، طارم، خرمدره، ابهر، ماهنشان، ایجرود، سلطانیه) و استان کردستان میباشد.
شرکت خدمات کفسابی و نماشویی سالار آماده ارائه مشاوره رایگان و پاسخگویی به سوالات شما عزیزان در زمینه پیچ و رولپلاک نمای ساختمان میباشد، جهت برقراری ارتباط با ما میتوانید در کلیه ساعات شبانه روز با شماره تلفن های موجود تماس حاصل بفرمائید.
لوگوی شرکت خدمات کفسابی سالار
طراحی و پشتیبانی : پیشرو پروژه